Home » Velvyslanectví ČR v zahraničí » N » Velvyslanectví České Republiky v Německu – České centrum Berlín

Velvyslanectví České Republiky v Německu – České centrum Berlín

Základní informace

Adresa velvyslanectví: Wilhelmstr. 44, vchod Mohrenstrasse, 10117 Berlin
Telefonní číslo: +49 30 206 09 89 00
Fax:
E-mail: ccberlin@czech.cz
Web: www.czechcentres.cz/berlin
Vedoucí velvyslanectví: Tomáš Sacher
Funkce: ředitel Českého centra
Konzulární působnost:
Časový posun: 0 hod

Provozní hodiny

Po – Čt 10:00 – 12:00
Po – Čt 14:00 – 19:00
Pa – Ne zavřeno

Tschechisches Zentrum Berlin

Velvyslanectví České Republiky v Německu – České centrum Berlín

5 komentářů

 1. marie tejklová napsal:

  Dobrý den, prosím o pomoc v pátrání po zemřelém – Alois Kolařík, nar. 23.5.1921, zřemřel dne 25.11945 v Büdesheimu, okres. Prüm, je pochován na hřbitově Alter Graben, hrob č. 68 odd.1, řada 6.
  Prosím o sdělení, kde se tento hřbitov nachází, nebo na kterou adresu se mám obrátit. Děkuji za ochotu a pochopení.

 2. marie tejklová napsal:

  Ještě doplňuji k předchozímu správné datum úmrtí – Alois Kolařík 25.1.1945.Tyto uvedené informace mám z listiny Ministerstva vnitra Praha, ze dne 9.3.1949. Děkuji za ochotu a pochopení. Případně sdělení dalšího kontaktu, kam se mohu obrátit.

 3. Helena Výstřelová napsal:

  Vážený pane velvyslanče, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. V roce 2017 jsem se dověděla, že mi 26.4.2015 zemřel bratr Jaromír Výstřela, nar. 13.9.1946 , žijící v Mnichově na adrese Senftenauersstr. 11. Byl samotář a ani s rodinou v Česku se moc nestýkal. Jen při návštěvách si vždy přál být pochován v Týně nad Bečvou , odkud pocházel a kde měl i poslední trvalé bydliště. Ráda bych splnila toto jeho přání a pokud existuje urna s jeho ostatky, získala ji k uložení do rodinného hrobu. Promiňte, že se obracím na Vás, ale Německé velvyslanectví v Praze jsem kontaktovala několikrát, bez výsledku. Tak mám jedinou naději, že mi pomůžete tuto záležitost vyřídit, nebo mi poradíte kam se obrátit a jakým způsobem se tyto záležitosti vyřizují. Zároveň bych uvítala zprávu, kde a kdo může urnu vyzvednout, popřípadě finanční stránku. Moc Vám děkuji za jakoukoliv zprávu. Helena Výstřelová, Za Parkem 1017/5, 751 31 Lipník nad Bečvou, tel. +420734595206.

 4. Olga Edrová napsal:

  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně prodeje bytu mé tety z Hamburku. Onemocněla, byla odvezena do nemocnice a na základě lékařského vyšetření (demence), umístěna do domova důchodců. Byla ji soudem přidělena opatrovnice, která nás vyrozuměla, že bude tety byt prodávat, věci byly vystěhovány a kdy si je můžeme vyzvednout. Teta je solventní, nechápeme důvod ani právo, byt prodat. Jelikož neznám zákony Německé republiky, proto se na Vás obracím s prosbou, zda tento postup je vůbec možný a není protizákonný.

 5. Pavel Kafka napsal:

  Dobrý den, hledám svého strýce Dr. Wenzel Kafka. Ještě za totality emigroval do německa, kde přijal německé státní občanství. Vzhledem k tomu že se narodil kolem roku 1940 je možné, že již nežije.Potřebuji zjistit více.Zda žije a kde bydlí.Má v České republice majetek, který může být s jeho souhlasem projednáván.Z míst pobytu je nám známa rakouská vesnice Ashau,kde byl mnou navštíven asi roku 1992. Přesnou adresu již nemáme. Také vlastnil byt v Praze v ulici Ovčí Hájek. V německu dříve pracoval jako chirurg. Je možné zjistit zda žije, případně získat na něj kontakt?Je možné získat kontakt na německé úřady, které vedou evidenci?

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.