Home » Zahraniční velvyslanectví v ČR » R » Velvyslanectví Ruska

Velvyslanectví Ruska

Základní informace

Adresa velvyslanectví: nám. Pod Kaštany 1, 160 00 Praha 6 - Bubeneč
Telefonní číslo: 233 374 100
Fax: 233 377 235
E-mail: embrus@bluetone.cz
Web: www.czech.mid.ru
Vedoucí velvyslanectví: J.E. p. Alexander Vladimirovich ZMEYEVSKIY
Funkce: Velvyslanec
Konzulární působnost:

Provozní hodiny

Po – Čt 09.00 – 13.00, 14.15 – 18.30 
09.00 – 13.00, 14.15 – 17.15
 So  zavřeno
 Ne  zavřeno

Velvyslanectví Ruské federace v Praze. Ruský Velvyslanec.

Velvyslanectví Ruska
Štítky:

31 komentářů

 1. Milena Tkadlečková napsal:

  Děkujeme Vám za osvobození naší republiky a ukončení druhé světové války.
  Je nám smutno jak se u nás překrucuje historie.
  Moc se těšíme na vystoupení Alexandrovců ve Zlíně, jdeme na ně už potřetí.
  Zdraví Vás Milena a Evžen Tkadlečkovi z Vizovic.

 2. Jiří napsal:

  Též děda děkuje, osvobodili ho od jízdního kola a hodinek. Sousedka svoji devítiletou dceru neukryla na půdě, nevěřila fašistickým zprávám. Pozdě litovala.

  • D. Bernovská napsal:

   To nemáš ze svoji hlavy,že ? když je válka tak se lidi chovají jak zvířata..já si pamatuji foto Mladý svět kde Američan drží za vlasy utatou hlavu Vietnamce !!! tak kdo se se zachoval hůř? Rus nebo Amík

 3. Josef Moravec napsal:

  Omlouvám se jménem většiny za toho čuníka z Řeporyjí. Je to kolaborant ambasády USA.

 4. Štefan Haviar napsal:

  Příklad hodný následování.
  V sobotu 25.1. jsem sledoval Mistrovství Evropy v krasoblusení ve Vídni.. Jak poznamenávali komentátoři televizních štábů, ME probíhalo jako mistrovství Ruska. Ve všech kategoriích totiž zvítězili ruští sporovci. A zaslouženě. V sobotu jsem se náhodou díval na soutěž žen. Většinou soutěžíli ještě nedospělé dívky, ale jejich mistrovsttví je obdivuhodné..
  V soutěži žen závodili 3 ruské dívky, dvěma bylo 15 a vítězce 16. let. Všechny tři předvedli nadlidské výkony. Dokonce expertka na krasobluslení pomáhající výkony hodnotit českému redaktorovi (jejich jména si nepamatuji), poznamenala v údivu, že by bylo asi správné zařadit do soutěže kategorii juniorek, protože vlastně děti porazili s převahou své konkurentky. A tady je dost důvodů k tomu (na rozdíl od norských a francouzkých biatlonistů) pochybovat o tom, že by byly nadopované.
  Výsledek byl ohromující pro všechny diváky a poctivě tleskali výkonům všech dívek, ale zejména Ruskám. ME se konalo v rakouské Vídni a proto nebylo slyšet žádné pískání, které by se pravděpodobně objevilo od českých diváků.
  Po vyhlášení výsledků zazněla na počest vítězů, u mně velmi oblíbená ruská hymna. A co mne nejvíc překvalilo, že všechny 3 ruské děvčata hymnu zpívali. A zpívali jí velice opravdově, určitě jim to nikdo nenadiktoval. Tím vlastně projevili ohromné ruské vlastenectví s jakým se u nás setkáváme pouze výjimečně. A nejen to, byl jsem překvapem i ovládání anglického jazyka. Redaktor rakouské televize je oslovil německy, oni odpovídali v angličtině. Těmto nejmladším ruským sportovkyním patří můj obdiv. Kéž by tomu bylo u naších sportovců.
  Š.Haviar,

 5. Štefan Haviar napsal:

  NATO, ktorá zohrávala kľúčovú rolu v časoch studenej vojny a výdatne prispela k pádu komunizmu. Tým, že padol komunizmus, NATO stratilo nepriateľa. Vôbec hovoriť o NATO ako o medzinárodnej organizácii je nadnesené, pretože to sú v podstate Spojené štáty a ostatní sú do počtu. Ani raz som pri hlasovaniach, a bolo ich dosť, nezažil, že by bol niekto proti americkému návrhu.“„USA již dávno nejsou modelem demokracie, ale mašinérií na získávání souhlasu mas

 6. Jaroslav napsal:

  Dekuji Rude armade za osvobozeni Ceskoslovenska od Nemeckeho fasismu a hluboce se klanim 20 milionum Ruskych obeti.Bohuzel Cesky narod se nikdy nepouci,uz po staleti lezeme Germanum ,Anglosasum do zadku,znovu a znovu nas zradi.Na vyssich mistech jde o velke penize, ale verim ze normalni lidi nejsou hloupi,poznaji lez.Jsme Slovane,bratri.

 7. jaroslav tomasik napsal:

  Я прошу прощения у всех ветеранов Великой Отечественной войны и их родственников за поведение некоторых „чешских“ бедняков.

 8. Zdeněk Kokrment napsal:

  Dobrý den
  Jsem ŽIVÝ SVOBODNÝ ČLOVĚK a žiji v Jižních Čechách, Jmenuji se Zdeněk Kokrment a narodil jsem se v r. 1956.
  Jsem hluboce pobouřen aktem,který se včera 3.4. 2020 odehrál na Praze VI. Chtěl bych se tímto omluvit za neomluvitelný čin, který spáchala BANDA zastupitelů Prahy VI. Myslím, že většina slušných lidí je tím také pobouřena. Za mne osobně chci vyjádřit velký dík Vaší HRDINSKÉ RUDÉ ARMÁDĚ, která mou vlast osvobodila. Vděčím Vašim hrdinům za to,že jsem se mohl narodit do mírových časů.
  Ještě jednou děkuji za mne a celou mou rodinu Zdeněk Kokrment

 9. Milan |Chalupa napsal:

  Nesouhlasím s odstraněním sochy maršála Koněva a stydím se za zastupitelstvo Prahy 6. Nesouhlasím s těmi, kteří se snaží „převykládat“ dějiny. Milan Chalupa

 10. RNDr. Jaroslav Vlček napsal:

  Dobrý den,
  v tento sváteční den, u příležitosti ukončení 2. světové války, chceme Vaší zemi vyjádřit úctu a vděk za osvobození nejen naší vlasti.
  Naši rodiče válku zažili osobně a vítali Rudou armádu.
  Velice se stydíme za výroky pražského primátora a ostatních nesoudných individuí.
  Jsme si vědomi snahy o překrucování historie některých tzv. „expertů a historiků“ a jsme přesvědčeni, že tak smýšlí i velká část
  našeho obyvatelstva.
  Děkuje a přejeme vše dobré!
  Samozřejmě jsme byli také velice pobouřeni odstraněním sochy maršála Koněva, naprosto se distancujeme od takových nehorázností.

  Jana Vlčková
  RNDr. Jaroslav Vlček, Praha 4, Velenická 172/6

 11. Daniš napsal:

  Dobrý den, odsuzuji kroky pražských politiků k hrdinům sovětské armády, jedná se hlavně o hloupé lidi z Pirátské strany ale i jiných, kteří se snaží zkreslovat historii a začínají vyzdvihovat zrádce a vrahy českých lidí. Bohužel se nám vrací kvalita našeho školství po sametové revoluci, která rapidně klesla, což vidím i u svého mladšího syna a jeho otázek na mne. Naštěstí naše generacemi byla vychována našimi rodiči a prarodiči, kteří zažili jak první republiku a druhou válku a nepotřebovali jsme ani školu na vytvoření vlastního názoru. Pokud to jde, omlouvám se za tyto hlupáky a nevzdělance a nebál bych se říci i vlastizrádce. Plně stojíme za kroky našeho prezidenta pana Zemana. Je to názor většiny mých známých a kamarádů. Daniš

 12. Radek Fries napsal:

  Děkujme všem za osvobozování ve válce. Proč snižovat význam Rudé armády kvůli tomu, že v r.1968 sem přišla. Vždyť oni sem byli pozvaní. Pozvali je sem naši komunisti, takže dobrá polovina národa. A přišli s nimi i vojáci dalších států a ještě jsem neslyšel, že těm bysme to měli za zlé.

  • D. Bernovská napsal:

   Dobrý den, souhlasím s Vaším názorem na rok 1968 který jsem zažila – také jsem se účastnila v r.1989 různých srocování na náměstích tak jak to dělají nyní mladí – dnes vím že to byla chyba – a nedám na dobu před r. 1989 dopustit….

 13. D. Bernovská napsal:

  Dobrý den, poptávám očkování ruskou vakcínou, mám blíže a větší důvěru v Rusko než k západu. A to nejen k vůli vakcíně ale k lidu jako takovému.
  Tady se o této vakcíně neuvažuje – preferuje se západ,bohužel…

 14. Stanislav Trojan napsal:

  Dobrý večer!
  Dovolte mi naivní otázku. Bude možné se nechat očkovat vakcínou Sputnik V proti C-19 na půdě Vašeho velvyslanectví v Praze? Samozřejmě za plnou úhradu a týká se to občana ČR. Děkuji za odpověď. S pozdravem St. Trojan

 15. František Suchý napsal:

  Dobrý den, je jisté už podle zákona, že půda na níž se nachází velvyslanectví RF je majetkem a výsostným územím RF, což prakticky znamená, že cokoli je za oplocením velvyslanectví vykonáno, by mělo být aktem vykonaným na území RF a spadající pod jurisdikci RF. V ČR, SR a jiných státech bývalého „východního bloku“ odmítá západní vakcíny na COVID19 a rádo by se nechalo očkovat Ruskou vakcínou Sputnik nebo jí účinností adekvátní vakcínou Ruské výroby. Pokud by se očkování dělo na území velvyslanectví, teda na území RF, nebylo by třeba jakéhokoli schvalování ze strany ČR a nebo EU. Zkrátka vejdu nebo vjedu k Vám, na zahradě v připravené buňce zaplatím stanovený obnos, budu oočkován, dostanu šálek čaje a počkám stanovenou půlhodinu zda se mi neudělá špatně, obdržím potvrzení o očkování a odejdu.

 16. Petr Čataj napsal:

  Omlouvám se za naši debilní vládu. Nevím co se to u nás děje, ale my slované musíme držet při sobě, západ nás vždy zradil, Vy jste nás osvobodili od Hitlera a budeme Vás prosit o osvobození znova.

 17. Polidorová Jana, Ing. napsal:

  Vděčím Ruské federaci, dříve Sovětskému svazu, za ochranu, kterou mně tato země v době mého mládí poskytla. Cítila jsem vždy jistotu, že proti mé osobě nelze v České republice učinit nic nezákonného.
  Po roce 1990 Česká republika uzavřela bilaterární smlouvu s USA v oblasti vědeckých programů, kterou Česká republika vůči mně zneužila a vůči mně byly použity metody, před kterými Českou republiku varuje Petr Kouba v článku „Věda ve službách války?“ a které přirovnává k vědeckým pokusům na vězních v koncentračních táborech (článek Petra Kouby byl zveřejněn v novinách Právo).
  Česká republika celou situaci doposud utajuje a v současnosti usiluje trvale omezit mně svobodu nedůstojným, velmi potupným způsobem. Nechci se zviditelnit, ale jsem vysílena.
  Dne 27.7.2021 požádala jsem zemi, Ruskou federaci, o naléhavou pomoc. Důkazy předložím.
  Plně souhlasím s posledním odstavcem článku Petra Kouby „Věda ve službách války?“, v němž autor dává závažnou otázku: kde na škále rozpínající se mezi Mahátmou Gándhím a Adolfem Hitlerem bude Česká republika situovat sama sebe.

 18. JOSEF ŠULC napsal:

  Vždycky jsem byl proti dvojímu občanství. Vždycky. Pokud však k tomuto kroku budu někdy nucen – a pomalu k tomu dochází – tak jedině a pouze RUSKO.

 19. Silesian napsal:

  Budapest 1956 – Praha 1968 – Ukrajina 2022 … já vím ,nestydíte se – mrtví vždy patří do vašich kalkulací !!

 20. David Chrastina napsal:

  Ruská fašistická svoloč – táhněte pryč!

 21. Jaroslav Krajc napsal:

  JDI DOMŮ IVANE, ČEKÁ TĚ NATAŠA !!

 22. Radek Duchoň napsal:

  Dobrý den,
  já a moje rodina přejeme Ukrajině vše dobré a štěstí v budování nové lepší země a věřím, že obstojíte a vše se podaří. Jsme vám vděčni za vše co děláte pro svůj lid a vlastně i pro nás a co jste pro nás udělali za druhé světové války. My si toho moc vážíme a chtěl bych žít v takové zemi jako je Ukrajina. Myslím že velká většina obyčejných lidí to má stejně. S pozdravem Duchoň Radek

 23. David Chrastina napsal:

  Proč se Rusko, jehož kulturu jsem kdysi měl rád a vážil jsem si jí, zvrtlo v ten nejhorší možný agresívní fašistický stát? To, co Rusové udělali, z nich na generaci udělá špinavé primitivní vrahy…škoda.

 24. Lubomír Foldyna napsal:

  Vážený pane velvyslanče avážení Ruští ale též Sovětští přátelé.Velice mi schází vysílání v Českém jazyce na krátkých vlnách Moskevského rádia.Zajímaly by mně novinky které jsou uskutečn’ovány Ruskou federací kdy provádí speciální operaci na Ukrajině.Naše masmédia šíří jen proukrajinskou propagandu ale pravdivé informace o speciální operaci Ruské federace na Ukrajině chybí.Byl bych rád aby se vysílání Moskevského rádia na krátkých vlnách obnovilo.Mám ještě rádio které je schopno na více frekvencích příjmu na krátkých vlnách.Bylo by možno obnovit toto vysílání?
  Lubomír Foldyna Morávka Beskydy.

  • admin napsal:

   Dobrý den,
   velice nás těší Váš zájem o Moskevské rádio. Bohužel, dokud povede velký Vladimír nesmyslnou vojenskou operaci, nelze nic očekávat.

 25. Dáša napsal:

  At zůstane Ruský lid hrdý a neustoupí…

 26. David Chrastina napsal:

  Putin je fašistická zrůda a válečný zločinec. Skončí jako Hitler. To je jisté…Proč jsme ještě nevyhnali rusáckého velvyslance, je naše ostuda. Rusové jsou zaostalí chudáci, pokud tomu zoufalci Putinovi ještě věří. Pravda zvítězí.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.