Home » Zahraniční velvyslanectví v ČR » R » Velvyslanectví Řecka

Velvyslanectví Řecka

Základní informace

Adresa velvyslanectví: Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 - Střešovice
Telefonní číslo: 222 250 943
Fax: 222 253 686
E-mail: gremb.pra@mfa.gr
Web:
Vedoucí velvyslanectví: J.E. p. Efthymios EFTHYMIADES
Funkce: Velvyslanec
Konzulární působnost:

Provozní hodiny

Po – Pá 08.30 – 16.30
So zavřeno
Ne zavřeno

Velvyslanectví Řecka v Praze

Velvyslanectví Řecka

16 komentářů

 1. Michal Šlosárek napsal:

  Dobrý den, je možné účastnit se jako dobrovolný hasič na záchraných pracích při aktuálních požárech ve Vaší zemi?

  Jaké musím splnit podmínky?

 2. Ladislav Kovanda napsal:

  Dobrý den,
  V případě, že nezletilé dítě cestuje v doprovodu jiné osoby, než je rodič nebo zákonný zástupce, je nutný pro vstup na území Řecka písemný souhlas rodičů?
  Děkuji za odpověď.
  L.Kovanda

 3. Libor Šimáček napsal:

  Dobrý den.Plánuji v rámci rekreace s rodinou navštívit nějaký ostrov patřící Řecku.Jsem dlouholetý chovatel bezobratlých živočichů-hmyzu (a to zejména brouků,motýlů a štírů).Mohu si odchytit několik exemplářů těchto živočichů a importovat je k nám do České republiky do mého soukromého chovu?Vím,že nesmím lovit v rezervacích a chráněných oblastech a se živočichy obchodovat,budou pouze pro mé soukromé účely.Nechci porušit zákony Řecka a chci předejít komplikacím na letišti při odbavování zavazadel.Minulý rok jsem o toto samé žádal Kyperský státní veterinární úřad a bylo mi odepsáno,že se tímto nezabývají,že mohu.Na letišti v Praze mi také řekli,že mohu,že problémy mít nebudu,že se bát nemusím.Děkuji s pozdravem Šimáček Libor

 4. Jaroslav Prchal napsal:

  Dobrý den líbilo by se mi žít v Řecku i s rodinou teď jsem se dozvěděl že nabízíte místo na ostrově Antikythéra jaké jsou kritéria pro zájemce

 5. Václava Havířová napsal:

  Dobrý den,
  dnes zveřejnila ČTK následující informaci , viz tento odkaz:: http://www.novinky.cz/cestovani/508359-recky-ostrov-hleda-obyvatele-nabizi-dum-a-rentu-na-tri-roky.html
  Kontaktovala jsem ČTK o bližší informace neboť bych měla o tuto nabídku s přítelem zájem. Od ČTK jsem obdržela následující odpověď, cituji:
  Dobrý den,

  zprávu o nabídce správy řeckého ostrova Antikythéra jsme psali s odvoláním na článek italského deníku La Repubblica. Pokud si chcete nabídku ověřit, obracejte se na příslušné řecké úřady, v tom vám nijak pomoci nemůžeme. Jsme zpravodajská, nikoli zprostředkovatelská agentura.

  S pozdravem

  Lenka Penkalová

  ČTK

  Můžete mi, prosím pomoci, na které úřady se obrátit v této věci?

  Děkuji, s pozdravem

  Václava Havířová
  Email.: vaklavanorik@gmail.com

 6. Jana napsal:

  Dobrý den,
  V případě, že nezletilé dítě cestuje v doprovodu jiné osoby, než je rodič nebo zákonný zástupce, je nutný pro vstup na území Řecka písemný souhlas rodičů?
  Děkuji za odpověď.

 7. Marcel Nesvadba napsal:

  Dobrý den, co.je nutné k.tomu,aby člověk mo u vás ziskat pracovni misto?

 8. Emanuela Doudová napsal:

  Dobrý den, prosím o informaci, zda probíhají nějaká jednání mezi řeckými a českými orgány, případně cestovními kancelářemi či leteckými společnostmi, ohledně cestování do Řecka z ČR/z Řecka do ČR a pokud ano, kdy lze očekávat nějaký výsledek s ohledem na začínající cestovní sezonu 2020 a současný epidemický stav. Kdy lze očekávat konkrétní podmínky pro cestování a obnovení leteckého provozu zejména pokud jde o Aegean Airlines a Smartwings.

 9. Vlastimil Velík napsal:

  Dobrý den,
  V případě, že nezletilé dítě cestuje v doprovodu jiné osoby, než je rodič nebo zákonný zástupce, je nutný pro vstup na území Řecka písemný souhlas rodičů?
  Děkuji za odpověď.
  V.Velík

 10. Halyna Mylymuk napsal:

  Dobrý den, zda se muže cestovat do Řecka bez udání důvodu pro občany Česka a EU, a jak na tom cestujicí s přechodným či trválým pobytem na uzemíí Česke republiky? Jsem z Ukrajiny, mám trválý pobyt ČR, bydlim trvále v Praze, chci zakoupit zajezd do Řecka od České cestovní kancelaře. V souvislosti s COVID 19 prosim o informaci můžu li vycestovát do Řecka a jaké budu potřebovat dokumenty při vstupu do země? Jestli je potřeba vyplnit PLF formulař když zakoupím zajezd od CK?
  Děkuji za odpověď.
  H.Mylymuk

 11. Jiří Pudil napsal:

  Dobrý den, chtěli bychom příští týden letecky do Athén (bez cestovní kanceláře).
  Je pravda, že se v Aténách na letišti namátkově vybírají z každého letadla pasažéři k
  provedení PCR testu na COVID ?

 12. Zuzana Břeňová napsal:

  Dobrý den,
  chystám se na dovolenou na Korfu a mám od lékaře potvrzení o prodělání onemocnění Covid 19. Můj lékař mi ho posílal mailem, tak potvrzení opatřil elektronickým podpisem.
  A můj dotaz zní, zda budete ve své zemi akceptovat elektronický podpis? Děkuji za odpověď.

 13. Zuzana Kubíčková napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud syn 17 let bude cestovat do Řecka na 7 dnů s kamarády, bez doprovodu dospělé osoby, je potřeba můj souhlas, jako rodiče, s touto cestou?
  Děkuji za odpověď.

 14. Jaroslav Kristán Kamrla napsal:

  Dobrý den, je možné v Praze na vašem velvyslanectví získat daňové číslo? Máme v úmyslu se na stáří přestěhovat do pronájmu, do domku v Leptokaryi. Děkuji za odpověď.

 15. Medofonés napsal:

  Jsem rád že u vás nikdy Zimní Olympijské Hry nebudou, vzhledem k tomu že jste nás v roce 2022 chtěly v restauraci v řecku okrást o 80 EUR 😛

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.